Specjalista ds. doradztwa podatkowego

2021-02-15 ID OFERTY: 245718
  • Grupa Kapitałowa PKF Polska (zobacz więcej)

    Polska, Poznań, wielkopolskie

    • wszystkie
    • pełny etat
PKF TAX&Legal Chamera Orczykowski jest częścią Grupy PKF Polska. PKF jest polską firmą należącą do międzynarodowej sieci PKF International. W ramach spółki realizujemy usługi doradztwa podatkowego oraz prawnego dla Klientów polskich oraz międzynarodowych. Aktualnie w ramach naszego zespołu poszukujemy osoby na stanowisko:

Zakres obowiązków:
 • samodzielne prowadzenie analiz stanów faktycznych z perspektywy przepisów prawa podatkowego oraz praktyki orzeczniczej i interpretacyjnej,
 • opracowywanie opinii i raportów na temat skutków podatkowych planowanych czynności prawnych lub faktycznych,
 • sporządzanie finalnych projektów pism w toku postępowań przed organami podatkowymi i sądami administracyjnymi,
 • opiniowanie umów i dokumentów korporacyjnych z perspektywy skutków podatkowych,
 • bieżące doradztwo podatkowe na rzecz Klientów krajowych i zagranicznych,
 • samodzielne identyfikowanie i weryfikowanie obszarów ryzyka w audytach podatkowych / due diligence.

Poszukiwane kompetencje:
 • ukończone studia wyższe z zakresu podatków, prawa lub finansów i rachunkowości,
 • samodzielność w merytorycznym prowadzeniu projektów podatkowych,
 • odpowiedzialność za rzetelne i terminowe zakończenie projektu od strony merytorycznej,
 • wnikliwość i skrupulatność prowadzonych analiz,
 • umiejętność identyfikowania i weryfikowania możliwych ryzyk podatkowych oraz ich wpływu na zamierzenia biznesowe Klienta,
 • znajomość przepisów prawa podatkowego oraz bieżącego orzecznictwa i interpretacji,
 • minimum 3 lata doświadczenia w obsłudze podatkowej i prawnej przedsiębiorstw,
 • znajomości języka angielskiego umożliwiająca komunikację z Klientem zagranicznym w mowie i piśmie,
 • bardzo dobra znajomość pakietu MS Office.
Mile widziane:  • komunikatywna znajomość języka niemieckiego,
 • tytuł doradcy podatkowego, radcy prawnego lub adwokata.

Oferujemy
 •  Umowa o pracę/Umowa B2B
 •  Szkolenie merytoryczne
 •  Szkolenie językowe
 •  Prywatna opieka medyczna
 •  Spotkania integracyjne, konkursy, eventy
 •  MultiSport
 •  Program poleceń pracowniczych
W przypadku rekrutacji, w ramach której może dojść do zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przesłanie do Administratora danych osobowych w zakresie szerszym, niż określony w art. 22 (1) Kodeksu pracy (tj. imię (imiona) i nazwisko, datę urodzenia, dane kontaktowe wskazane przez taką osobę, wykształcenie, kwalifikacje zawodowe, przebieg dotychczasowego zatrudnienia), stanowi zgodę na przetwarzanie tych danych przez Administratora w celu prowadzenia procesu rekrutacyjnego. Zgodę możną wycofać w dowolnym czasie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofanie.