Poszukiwana opiekunka od 01.12 do Seniora

Opis stanowiska

w 24409 Stoltenbütt
Senior 81 lat, 172cm,100 kg, mieszka z żoną nie do opieki ( ma swoje zycie, jeździ samochodem , robi zakupy wg listy opiekunki ), transfer, wózek, inkontynencja moczowa, bez nocek.
Schorzenia:
- słabość starcza,
- nadciśnienie tętnicze,
- inkontynencja moczowa (cewnik),
- demencja ( bardzo się zapomina )
- w nocy ma zakładana maske z tlenem ( zakłada i koordynuje zona ponieważ spi obok )

Podopieczny ma przyznaną 4 grupę inwalidzką (PG4), duże problemy z mową ( mowi cichutko )i słuchem, nosi okulary i aparat słuchowy. Duże problemy z orientacją co do czasu i sytuacji. Porusza się za pomocą wózka inwalidzkiego, pełne przejęcie transferu łóżko – wózek i wszelkich codziennych czynnosci higieniczno – pielegnacyjnych ciała przez opiekunkę za pomocą liftu na pilot ( podnosi podopiecznego do pozycji siedzącej na łóżku pielgnacyjnym, zapina w pasy i transferuje za pomocą liftu na wozek lub fotel rozkładany gdzie spedza większość dnia ) Wsparcie potrzebne również przy piciu i przyjmowaniu posiłków ( rece niesprawne ), Pomoce: wózek, podnośnik (Lifter), krzesło toaletowe, krzesełko prysznicowe, łóżko pielęgnacyjne, zegarek alarmowy w razie Ma tylko czasem problemy ze snem w nocy, ale nie potrzebuje wtedy interwencji opiekunki. Jest osobą miłą i spokojną, Żona jest osobą aktywną, pomaga w przygotowywaniu posiłków, prowadzenia gospopdarstwa domowego, robi zakupy po konsultacjach z opiekunką. Traktuje opiekunkę jak członka rodziny. Przerwy zapewnione. Do cewnika ( opiekunka koordynuje w trakcie dnia ) i pomocy w higienie ciała dwa razy dziennie przychodzi Pflegedienst.. Mili synowie odwiedzają rodzinę.

Plan dnia: 8.00 wstaje ( Pflegedienst ok 9 .00 ), 20/21.00 podopieczny idzie spać. , przerwy ok 13- 15 zapewnione
dom jednorodzinny na wsi/ zakupy w odległości 8 lub 12km – robi żona, po konsultacji z opiekunką albo ja zabiera na zakupy/ gotuje opiekunka wg własnego uznania
własna łazienka/ TV / internet (cała góra domu, pan do opieki z żoną mieszkają na dole).

Wymagania stanowiska

-podstawy języka niemieckiego
-doswiadczenie z liftem

Oferujemy

-stawka 1600 Eur + 250 Eur-400 Eur premii swiatecznej
-transport
-wsparcie koordynatora

Prosimy o wyrażenie zgód