Projektant elektryczny (PV)

2024-07-03 ID OFERTY: 967092

Project Solartechnik, wiodąca firma w sektorze energii odnawialnej, poszukuje doświadczonego Projektanta elektrycznego do naszego zespołu w Niemczech (Drezno). Projekt Solartechnik jest Grupą o międzynarodowym zasięgu, specjalizującą się w wielkopowierzchniowych instalacjach fotowoltaicznych, farmach wiatrowych i sprzedaży zielonej energii.Mamy profesjonalny zespół deweloperski, własne zaplecze budowlano realizacyjne oraz biuro projektowe zajmujące się projektami PV. Jesteśmy pasjonatami naszej branży i jedną z nielicznych firm w Polsce, oferujących pełne spektrum rozwiązań fotowoltaicznych. Projekt Solartechnik jest obecna na europejskim rynku OZE od 2006 roku. Zdobyliśmy doświadczenie w budowie, rozwoju i zarządzaniu farmami słonecznymi w Polsce oraz Anglii, Belgii, Francji, Niemczech, Rumunii i na Węgrzech. Projekt Solartechnik na rynku polskim posiada w swoim portfolio 5 GW szacunkowej łącznej mocy projektów, na różnym etapie rozwoju. Warunki przyłączenia mają projekty (PV, wiatrowe i magazyny energii) o łącznej mocy 1,3 GW. Zatrudniamy obecnie ponad 280 pracowników. Stawiamy na współpracę i rozwój, dbamy o dobrą atmosferę pracy tworzymy zgraną drużynę! Większościowymi udziałowcami Projekt Solartechnik są firmy Grenevia (Famur) i TDJ. Grenevia to ogniwo łączące inwestorów z zieloną energią. Wspiera perspektywiczne projekty, które zmieniają przemysł i pomagają budować niskoemisyjną gospodarkę. TDJ - firma inwestycyjna z 45-letnią historią działalności, zapewnia długoterminową kompetencję inwestycyjną. To połączenie potencjałów stwarza nam możliwość umocnienia pozycji lidera branży OZE w Polsce i budowy roli znaczącego gracza na europejskim rynku - stabilność i dynamiczny rozwój firmy na najbliższe lata. Zapraszamy do drużyny Projekt Solartechnik! Działamy z dobrą energią.

Zakres obowiązków
 • Opracowywanie/optymalizacja projektów farm fotowoltaicznych
 • Przygotowywanie schematów elektrycznych
 • Opracowywanie dokumentacji technicznej i formalnej projektów instalacji fotowoltaicznych
 • Udział w rozwoju i realizacji projektów energetycznych (stacji SN/NN, przyłączy, systemów cctv/sot, scada)
 • Bezpośrednia współpraca z działem projektowym w Polsce

Poszukiwane kompetencje
 • Wykształcenie wyższe o profilu elektroenergetycznym lub pokrewnym
 • Doświadczenie w pracy jako Projektant- elektryk
 • Znajomość procesu budowlanego oraz postępowań administracyjnych
 • Dobra znajomość oprogramowania typu CAD
 • Sumienność, rzetelność oraz samodzielność w działaniach
 • Znajomość języka niemieckiego lub angielskiego w stopniu komunikatywnym (B2-C1)
 • Mile widziane: doświadczenie zawodowe w branży fotowoltaicznej (ze szczególnym uwzględnieniem farm PV)
 • Mile widziane uprawnienia budowlane elektryczne w zakresie projektowania
 • Mile widziane doświadczenie w pracy w biurze projektowym oraz doświadczenie w pracy przy projektach farm fotowoltaicznych

Oferujemy
 • Stabilne warunki zatrudnienia w firmie o ugruntowanej pozycji lidera w perspektywicznej branży energii odnawialnej - intensywnie rozwijamy się w Polsce i Niemczech
 • Wpływ na realizowane projekty i możliwości rozwoju - jesteśmy pasjonatami naszej branży i najnowszych trendów rynkowych!
 • Pozytywna kultura pracy - stawiamy na przyjazną atmosferę i współpracę!
 • Pakiet benefitów: prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie grupowe na życie na preferencyjnych warunkach, dofinansowanie do karty sportowej.
 • Program poleceń pracowniczych - jeśli znasz kogoś, kto szuka pracy, chętnie z nim porozmawiamy, a Ty możesz zdobyć bonus za zatrudnienie rekomendowanego kandydata!
 • Możliwość udziału w akcjach charytatywnych - dzielimy się dobrem! Sprzęt do pracy (laptop, telefon) - korzystamy z nowoczesnych technologii i programów!
 • Zatrudnienie w spółce niemieckiej