Automatyk

2024-02-14 ID OFERTY: 935615

W związku z rozwojem naszego Klienta, firmy z branży automatyki przemysłowej o ugruntowanej pozycji na rynku, poszukujemy osób na stanowisko: Inżynier Automatyk. Firma mieści się w pod Krakowem, powiecie wielickim.

Zakres obowiązków:

  • Projektowanie systemów AKPiA zgodnie z wymaganiami
  • Tworzenie oprogramowania dla potrzeb budowanych systemów automatyki (PLC, SCADA, HMI)
  • Uruchamianie systemów AKPiA budowanych przez spółkę
  • Diagnostyka i naprawy systemów AKPiA
  • Aktualizacja dokumentacji technicznej po rozruchu lub modyfikacji
  • Uruchamianie rozdzielnic NN dla urządzeń kogeneracyjnych o mocach elektrycznych do kilku MW
  • Synchronizacja generatorów z siecią energetyczną
  • Kontakt z podwykonawcami oraz klientami
  • Współpracę z pozostałymi działami firmy
  • Wsparcie techniczne klientów

Wymagania:

  • Wykształcenie Wyższe techniczne (Automatyka, Elektronika, Elektrotechnika lub pokrewne)
  • Doświadczenie min. 2-3 lata, na podobnym stanowisku
  • Umiejętność programowania sterowników PLC i Paneli HMI
  • Znajomość urządzeń techniki napędowej, takich jak falowniki i soft-starty
  • Umiejętność czytania schematów elektrycznych i P&ID
  • Praktyczna umiejętność posługiwania się podstawowymi przyrządami pomiarowymi
  • Umiejętność samodzielnego diagnozowania i usuwania usterek w obwodach elektrycznych
  • Uprawnienia elektroenergetyczne GRUPY 1 (SEP)
  • Posługiwanie się programem typu CAD
  • Prawo jazdy kat. B – czynne, gotowość do częstych wyjazdów służbowych (około 50% czasu)
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym czytanie schematów, instrukcji oraz prowadzenie korespondencji mailowej (poziom A2/B1)

Mile widziane:

  • Umiejętność tworzenia aplikacji SCADA
  • Znajomość i umiejętność konfigurowania zabezpieczeń urządzeń elektroenergetycznych, np.: e2Tango, uREG, Easygen
  • Doświadczenie w projektowaniu rozdzielnic automatyki

Co powinieneś zrobić?

Jeśli ta oferta jest idealna dla Ciebie, kliknij ‘Aplikuj’ i prześlij nam swoje aktualne cv.