EHS Specialist (non-automotive)

2024-02-22 ID OFERTY: 937229

W związku z rozwojem naszego klienta, międzynarodowej firmy produkującej chemię gospodarczą oraz produkty higieny osobistej poszukujemy osoby na stanowisko EHS Specialist

Dołącz do jednego z przodujących producentów chemii gospodarczej i kosmetyków w Europie Centralnej. Na stanowisku Specjalisty ds. BHP i Ochrony Środowiska będziesz odpowiedzialny/a za stałą kontrolę zasad bezpieczeństwa w firmie produkcyjnej, poszerzanie świadomości ochrony środowiska i bezpieczeństwa pracy.

Zadania:

  • Realizacja obowiązków służby BHP wynikających z ustawy o służbie BHP, organizacja i nadzór nad przebiegiem działań związanych z bezpieczeństwem, higieną pracy i ochroną środowiska
  • Prowadzenie działań w celu poprawy świadomości pracowników w zakresie bezpieczeństw pracy, wdrażanie najlepszych praktyk z obszaru BHP i Ochrony Środowiska
  • Budowanie kultury zorientowanej na bezpieczeństwo, wsparcie kierownictwa w kształtowaniu wysokich standardów w obszarze BHP,
  • Przeprowadzanie cyklicznych audytów bezpieczeństwa i przygotowywanie rekomendacji służących redukcji potencjalnych ryzyka
  • Ocena ryzyk zawodowych na poszczególnych stanowiskach pracy, prowadzenie szkoleń oraz dokumentacji z zakresu BHP i PPOŻ. zgodnie z obowiązującym prawem
  • Przeprowadzanie postępowań powypadkowych oraz nadzór nad dokumentacją z zakresu BHP.
  • Współpraca przy analizie ryzyka i dbałość o ergonomię stanowisk pracy
  • Udział w rozwiązywaniu bieżących problemów dotyczących BHP i OŚ
  • Udział w kontrolach organów zewnętrznych i audytach prowadzonych przez firmy zewnętrzne
  • Nadzór BHP przy realizacji projektów inwestycyjny

Oczekiwania:

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe (BHP, Ochrona Środowiska lub pokrewne)
  • Doświadczenie na podobnym stanowisku w zakładzie produkcyjnym
  • Znajomość aktualnych wymogów prawnych i ich praktycznego zastosowania w obszarze BHP i OŚ
  • Umiejętność oceny ryzyka zawodowego na stanowisku pracy i inicjowanie oraz wdrażanie działań korygujących
  • Znajomość j. angielskiego w stopniu komunikatywnym
  • Chęć do pracy w zespole
  • Znajomość pakietu MS Office (doświadczenie w pracy z Excelem)
  • Prawo jazdy kat. B

Oferujemy:

  • Umowę o pracę, Dofinansowanie zajęć sportowych
  • Prywatną opiekę medyczną
  • Dofinansowanie nauki języków
  • Dofinansowanie szkoleń i kursów
  • Ubezpieczenie na życie
  • Spotkania integracyjne
  • Dodatkowe świadczenia socjalne
  • Dofinansowanie wypoczynku
  • Program rekomendacji pracowników
  • Możliwość uzyskania uprawnień
  • Inicjatywy dobroczynne
  • Produkty firmowe cyklicznie

Jeżeli oferta brzmi dla Ciebie interesująco, zapraszam do aplikowania!

Hays Poland sp. z o.o. is an employment agency registered in a registry kept by Marshal of the Mazowieckie Voivodeship under the number 361.