Księgowy/a- Siedlce/ Siemianowice Śląskie

2024-03-28 ID OFERTY: 944632

Opis stanowiska

Solutions 30 Wschód jest częścią międzynarodowej grupy Solutions 30. Świadczymy usługi telekomunikacyjne w zakresie utrzymania i budowy sieci miedzianych oraz światłowodowych. Obecnie zatrudniamy ponad 600 osób we wschodniej Polsce – od Suwałk po Zamość. Polegając na naszej rozległej sieci profesjonalnych inżynierów serwisowych, jesteśmy w stanie dotrzeć do klientów w krótkim czasie i zadbać o to, aby technologia działała dla nich tak, jak powinna.

Solutions 30 jest liderem swojej branży na rynku europejskim. Dzięki rozległej sieci wsparcia oraz optymalnemu systemowi i procesom zarządzania tą siecią, dostarczamy odpowiednie rozwiązania dla problemów technologicznych klientów, czyniąc to zarówno efektownie, jak i efektywnie.

W związku z dynamicznym rozwojem obecnie poszukujemy kandydatów na stanowisko: KSIĘGOWY/A

Miejsce pracy: Siedlce lub Siemianowice Śląskie

Twój zakres obowiązków:

  • Prowadzenie ksiąg rachunkowych grupy spółek Solutions 30 w Polsce zgodnie z obowiązującymi przepisami Ustawy o Rachunkowości i przepisami prawa podatkowego,

  • Kontrola i uzgadnianie kont księgowych,Przygotowywanie sprawozdań finansowych zgodnie z ustawą o rachunkowości,Kalkulacja oraz sporządzanie deklaracji podatkowych CIT, VAT/JPK oraz nadzór nad prawidłowością rozliczeń podatkowych,

  • Przygotowywanie sprawozdań i raportów na potrzeby Zarządu Grupy, jednostek powiązanych, banków, instytucji zewnętrznych i audytorów,Współpraca z instytucjami zewnętrznymi (US, GUS, NBP, banki, audytorzy, doradcy podatkowi),

  • Opracowywanie i wdrażanie zasad, procedur oraz instrumentów kontroli wewnętrznej w obszarze finansowo-księgowym,

  • Nadzór merytoryczny i organizacyjny nad działem księgowości,

  • Wsparcie Zarządu Grupy i Zarządów spółek operacyjnych w innych kwestiach finansowych,

Wymagania stanowiska

  • Minimum 4-6 lat doświadczenia w pracy na podobnym stanowisku (Głównej Księgowej/Kierownika Księgowości), najlepiej w spółce o profilu produkcyjnym lub usługowym.

  • Mile widziana znajomość języka angielskiego na poziomie co najmniej średniozaawansowanym w mowie i piśmie.

  • Mile widziane doświadczenie we wdrażaniu programów komputerowych typu ERP.

  • Mile widziana umiejętność tworzenia i kontroli realizacji budżetów.

  • Dobre zrozumienie procesów biznesowych i umiejętność współpracy z kadrą kierowniczą na różnych szczeblach organizacji.

  • Umiejętność pracy w dynamicznym środowisku, szybkiego uczenia się oraz ukierunkowanie na pracę zespołową.

  • Umiejętności analityczne, dokładność i skrupulatność.

Oferujemy

  • Stabilną pracę w rozwijającej się grupie z branży nowych technologii;Możliwość szerokiego rozwoju wraz z rozwojem grupy w Polsce;

  • Atrakcyjne wynagrodzenie oraz system bonusowy;

  • Wybrana osoba będzie odpowiadać za cały obszar księgowości i podatków Grupy Solutions 30 w Polsce kierując niewielkim zespołem i będzie raportować do Dyrektora Generalnego na Polskę.