Radca Prawny

2024-02-06 ID OFERTY: 934076

Rektor
Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu
ogłasza konkurs otwarty na stanowisko
Radcy Prawnego w Biurze Radców Prawnych

Główne zadania i obowiązki
 • świadczenie pomocy prawnej w sprawach związanych z działalnością statutową Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, w tym sporządzanie projektów umów, opinii prawnych, wewnętrznych aktów prawnych Uczelni i innych dokumentów;
 • przygotowywanie i opiniowanie pism wychodzących z Uczelni;
 • zapewnienie obsługi prawnej organom Uczelni i jednostkom organizacyjnym;
 • dbanie o prawidłowy przebieg procesów formalno-prawnych w Uczelni;
 • identyfikacja problemów prawnych oraz ocena ryzyka;
 • zastępstwo procesowe w postępowaniach sądowych i administracyjnych.

Wymagania
 • uprawnienia do wykonywania zawodu radcy prawnego od co najmniej 4 lat;
 • bardzo dobra, praktyczna znajomość prawa cywilnego, prawa o szkolnictwie wyższym i nauce, prawa finansów publicznych, prawa budowlanego, prawa własności przemysłowej, ustawy o zasadach zarządzania mieniem państwowym, ustawy o dostępie do informacji publicznej, prawa zamówień publicznych;
 • doświadczenie w postępowaniach przed sądami powszechnymi i organami administracyjnymi;
 • dobra znajomość języka angielskiego będzie dodatkowym atutem;
 • dokładność i skrupulatność;
 • umiejętność współpracy w zespole;
 • samodzielność, odpowiedzialność, inicjatywa w działaniu.

Oferujemy
 • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę;
 • stabilne warunki zatrudnienia;
 • zdobycie unikalnego doświadczenia zawodowego;
 • szeroki pakiet socjalny;
 • dobrowolne ubezpieczenie grupowe;
 • dofinansowanie aktywności sportowej;
 • dofinansowanie prywatnej opieki medycznej;
 • dodatkowe wynagrodzenie roczne.

CV należy przesłać na adres email: cv@upwr.edu.pl z dopiskiem w tytule maila: „Radca prawny”.

Termin składania ofert: 08.03.2023 roku.