Zastępca / Zastępczyni Głównej Księgowej

2024-09-04 ID OFERTY: 979622

Dołącz do zespołu Projekt Solartechnik!Projekt Solartechnik to dynamicznie rozwijająca się międzynarodowa Grupa, tworząca innowacyjne rozwiązania w dziedzinie odnawialnych źródeł energii. Tworzymy zgraną drużynę, w której każdy z nas ma równe szanse na rozwój i przyczynia się do realizowania wspólnych celów. Razem możemy osiągnąć więcej i zmieniać świat na lepsze.Czym się zajmujemy?Specjalizujemy się w projektowaniu, budowie i serwisowaniu wielkopowierzchniowych elektrowni fotowoltaicznych. Oferujemy kompleksowe rozwiązania w zakresie farm PV, rozwijanie projektów farm wiatrowych oraz sprzedaż zielonej energii w ramach umów PPA/cPPA. W ramach spółki PST Trade zajmujemy się obrotem energią na rynku lokalnym i hurtowym. W Projekt Solartechnik pracujesz z najlepszymi ekspertami w branży energetyki odnawialnej!Nasze osiągnięciaGrupa Projekt Solartechnik działa na europejskim rynku OZE od kilkunastu lat. Posiadamy bogate doświadczenie w budowie, rozwoju i zarządzaniu farmami słonecznymi w Polsce i zagranicą. Nasze obecne portfolio obejmuje projekty o szacunkowej łącznej mocy 5 GW na różnym etapie rozwoju, a przed nami plany na więcej! Zatrudniamy prawie 300 pracowników i tworzymy zgraną drużynę, dbającą o dobrą atmosferę pracy i współpracę. Nasza misja i wizjaWiększościowymi udziałowcami Projekt Solartechnik są firmy Grenevia i TDJ. Dzięki ich wsparciu, mamy możliwość umocnienia pozycji lidera branży OZE w Polsce i budowania znaczącej roli na europejskim rynku. Nasza misja to wspieranie perspektywicznych projektów, które zmieniają przemysł i pomagają budować niskoemisyjną gospodarkę.Równość szans i różnorodnośćW Projekt Solartechnik wierzymy w siłę różnorodności i szanujemy indywidualność każdego pracownika. Niezależnie od Twojego pochodzenia, płci czy wieku, masz u nas równe szanse na rozwój i realizację swoich ambicji. Działamy z dobrą energią i pewnością, że to ludzie są naszą największą siłą i wartością.

Zakres obowiązków
 • możliwość współtworzenia wraz z Główną Księgową strategii działania Działu Księgowości, realizującego zadania na rzecz spółek z Grupy Projekt Solartechnik
 • zapewnienie zgodności ksiąg rachunkowych z obowiązującymi przepisami MSSF oraz przepisami prawa podatkowego
 • nadzór nad prawidłowym prowadzeniem pełnej księgowości oraz rozliczeniami podatkowymi, w tym weryfikacja miesięcznych, kwartalnych i rocznych sprawozdań finansowych
 • kompleksowa koordynacja procesów zamknięcia miesiąca i roku, w tym przygotowywanie comiesięcznych raportów finansowych
 • przeprowadzanie analiz finansowych, przygotowywanie raportów oraz rekomendacji dla Zarządu
 • odpowiedzialność za sporządzenie skonsolidowanego sprawozdania dla Grupy
 • terminowa sprawozdawczość statutowa i podatkowa, raportowanie do US, NBP, GUS, itp.
 • reprezentacja Spółki przed krajowymi jednostkami kontroli finansowo-podatkowej
 • koordynowanie i monitorowanie procesów audytowych oraz kontrolnych
 • wdrażanie usprawnień w procesach księgowych, identyfikowanie obszarów do optymalizacji oraz inicjowanie zmian systemowych
 • współpraca z pionem finansowo-kontrolingowym oraz z innymi działami w firmie

Poszukiwane kompetencje
 • nie tylko fachowa wiedza merytoryczna, ale przede wszystkim kompetencje w obszarze zarządzania zespołem (w tym organizacja pracy zespołu, skuteczne motywowanie zespołu, skuteczne delegowanie zadań i odpowiedzialności, dbałość o rozwój pracowników) oraz stawianie na jasną komunikację i współpracę, przyczyniające się do budowania pozytywnej kultury organizacyjnej
 • wykształcenie wyższe kierunkowe (finanse, ekonomia, rachunkowość)
 • kilkuletnie doświadczenie zawodowe na podobnym stanowisku pracy zastępcy/zastępczyni głównego księgowego/głównej księgowej, samodzielnej księgowej/samodzielnego księgowego, kierownika/kierowniczki działu księgowości
 • praktyczna znajomość przepisów podatkowych CIT, VAT, PIT oraz wiedza z obszaru rachunkowości finansowej (UoR i MSR)
 • dobra znajomość języka angielskiego, pozwalająca na swobodną komunikację
 • bardzo dobra znajomość MS Office (w tym zaawansowany MS Excel)
 • doświadczenie w pracy na systemach klasy ERP i w systemach księgowych, znajomość systemu IMPULS będzie dodatkowym atutem
 • inicjatywa i proaktywność w działaniu, samodzielność, umiejętność podejmowania decyzji, odpowiedzialność, terminowość
 • nastawienie na udoskonalanie procesów księgowych, otwartość na zmiany
 • wysokie umiejętności w obszarze komunikacji oraz współpracy

Oferujemy
 • równe traktowanie wszystkich kandydatów na każdym etapie procesu rekrutacji o zatrudnieniu decydują kompetencje i doświadczenie
 • atrakcyjne wynagrodzenie dostosowane do Twoich umiejętności i doświadczenia
 • przejrzysty system premiowy oparty o realizację celów
 • firmowy sprzęt do pracy - korzystamy z nowoczesnych technologii i programów
 • możliwość pracy hybrydowej i elastyczne godziny pracy
 • dostęp do szkoleń i programów rozwojowych, w tym możliwość nauki języków obcych dla Ciebie i rodziny
 • pakiet benefitów: prywatna opieka medyczna, dofinansowanie do karty sportowej, możliwość przystąpienia do grupowego ubezpieczenia na życie na preferencyjnych warunkach
 • przyjazną kulturę pracy: dbamy o zaangażowanie, darzymy się zaufaniem, gramy do jednej bramki, szanujemy się wzajemnie, stawiamy na różnorodność i równe szanse dla wszystkich
 • program poleceń pracowników, gdzie każda ze stron odnosi korzyści Ty, jako pracownik, gratyfikację finansową, a zatrudniona osoba szansę na rozwój zawodowy w firmie będącej liderem w branży OZE 😊
 • spotkania integracyjne dla pracowników mniejsze i większe spotkania, okazje do wspólnego spędzania czasu, możliwość realizacji swoich pasji i zainteresowań
 • możliwość udziału w akcjach charytatywnych dzielimy się dobrem, współpracujemy z organizacjami wspierającymi potrzebujących
Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami. Projekt-Solartechnik S.A. jako administrator Państwa danych osobowych jest wpisana do rejestru agencji zatrudnienia KRAZ pod numerem: 28935.