Помощь на кухне / Kitchen Helper

2024-06-29 ID OFERTY: 965998

English version below.

Manbroker Sp. z o.o, для своего клиента, известного производителя и поставщика кейтеринга, ищет людей для работы на кухне:

Место работы: Bojano (20 км от Гдыни)

Обязанности:
Помощь повару в приготовлении блюд для кейтеринга:Работа на мойке посуды.

  • очистка и нарезка овощей и фруктов,

  • подготовка и упаковка блюд,

  • жарка блюд,

  • поддержание чистоты рабочего места.

Требования и ожидания

  • Документально подтвержденная легальность пребывания на территории Польши

  • Обязательное владение на разговорном уровне одним из следующих языков: польский, украинский, русский, английский

  • приветствуется опыт работы на кухне,

  • приветствуется наличие важной санитарной книжки.

Предлагаем

  • Возможность трудоустроить кандидатов без опыта работы на кухне. Всему обучаем.

  • Легальное трудоустройство и официальный трудовой договор со всеми отчислениями и медицинским страхованием;

  • Привлекательное вознаграждение в зависимости от опыта и навыков. Ставку на старт 28,10 зл/час брутто с возможностью повышения при условии подтверждения наличия необходимого опыта и умения в течении отработки испытательного срока определенного работодателем;

  • Работу в две смены (в том числе ночную) по 10–12 часов, пять дней в неделю. Возможность наработать 200-240 часов в месяц;

  • Скидки на питание для работников

  • Предоставляем чистое и ухоженное жилье в 3 минутах ходьбы от работы. Цена 550 зл/месяц с человека. В комнатах проживает по 2–3 человека. Возможность заселения семейной пары в одну комнату. Наличие стиральных машин, оборудованных кухонь для приготовления и хранения пищи.

ENG:

Manbroker Sp. z o.o, on behalf of its client, a renowned producer and supplier of catering services, is looking for individuals for kitchen work:
Job location: Bojano (20 km from Gdynia)

Responsibilities:
Supporting the chef in preparing meals for catering:

  • peeling and chopping vegetables and fruits

  • preparing and packaging meals

  • frying dishes

  • maintaining cleanliness of the workplace

  • Dishwashing duties

Requirements:

For candidates who are already in Poland.

  • Documented legality of stay in the territory of Poland;

  • Proficiency in one of the following languages at a conversational level: Polish, Ukrainian, Russian, English

  • Experience working in a kitchen is welcomed

  • Possession of a valid sanitary book is welcomed

We offer:

  • Opportunities for candidates without kitchen experience. We provide training.

  • Legal employment and official work contract with all contributions and medical insurance

  • Attractive remuneration depending on experience and skills. Starting rate of 28.10 PLN/hour gross, with the possibility of an increase upon confirmation of necessary experience and skills during the probation period set by the employer

  • Two shifts (including night shifts) of 10–12 hours, five days a week. Opportunity to work 200-240 hours per month

  • Employee discounts on meals

  • Provision of clean and well-maintained housing 3 minutes' walk from work. Cost: 550 PLN/month per person. Rooms accommodate 2–3 people. Washing machines, equipped kitchens for cooking and food storage are available.