.
Zaznacz stronę

Najskuteczniejsze strony i portale z ofertami pracy. Gdzie szukać pracy?

Czy wiesz, gdzie szukać ogłoszeń i ofert pracy w internecie?

gdzie szukać pracy: olx, lento, gratka, indeed?

Ogłoszenia o pracę na OLX.pl, Indeed.com, Money.pl, Pracuj.pl, FACHPRACA.pl, i wielu innych portalach – a gdzie szukać pracy dla siebie?

W dobie stale rozwijającego się internetu praktycznie cały ruch związany z poszukiwaniem pracy przeniósł się do sieci. Istnieją oczywiście inne formy poszukiwania pracy, jak np. targi pracy, jednak przegląd całego rynku pracy możliwy jest jedynie w internecie. Jeszcze kilka, kilkanaście lat temu specjalista ds rekrutacji, agencja zatrudnienia (human resources) czy przedstawiciel pracodawcy publikował ofertę pracy w Gazecie Wyborczej (automatycznie obsługa klienta umieszczała ją na portalu Gazetapraca.pl)

Obecnie w Polsce istnieje kilkadziesiąt portali z ofertami pracy – Polska w tym względzie nie różni się specjalnie od pozostałych krajów Europy. Dowiedz się czym się od siebie różnią i gdzie szukać pracy dla siebie.

W tym wpisie chcielibyśmy dokonać podziału stron z ofertami, ze wskazaniem przykładów w każdym segmencie.

1. Serwisy ogólne (wielotematyczne), posiadające podstrony z ofertami pracy

  • publikujące własne oferty pracy – dodane na portalu przez pracodawców (np. eGospodarka praca)
  • publikujące obce oferty pracy – importowane z innych portali z ofertami pracy (np. Money.pl praca)
2. Portale społecznościowe z działami poświęconymi ofertom pracy (bank osobistych danych umieszczonych przez przyszłego pracownika) – polecane dla średniej i wyższej kadry kierowniczej, jak manager, dyrektor, prezes (np. LinkedIn)
3. Portale ogłoszeniowe z podstronami z ofertami pracy (np. [block]3[/block], [block]4[/block]
4. Portale wyłącznie z ofertami pracy:
  • dla wszystkich grup zawodowych (np. Praca.pl, Jobs.pl)
  • portale dla osób ze średniej i wyższej kadry kierowniczej, kadry menadżerskiej/zarządzającej (np. Pracuj.pl)
  • serwisy z ofertami z innych portali do szukania pracy, tzw agregatory – oferty pochodzą z wielu, często bardzo małych serwisów, które dzięki zamieszczeniu w agregatorach mogą dotrzeć do większej ilości odbiorców (np. Jooble)
  • portale specjalistyczne przeznaczone dla konkretnych grup odbiorców (np. FACHPRACA.pl)

Najpopularniejsze strony z ofertami pracy

Ze względu na ogromną różnorodność portali pracy postanowiliśmy zaprezentować najważniejsze strony z ofertami pracy. Mamy nadzieję, że to zestawienie pomoże Ci znaleźć odpowiedni serwis pracy dla siebie.

Poniżej prezentujemy listę najpopularniejszych portali do szukania pracy na rok 2019 w kategoriach:

a) najpopularniejsze serwisy ogłoszeniowe ze stronami o pracy

OLX praca

Gumtree praca

Gratka praca

– Lento praca

b) najpopularniejsze portale z ofertami pracy (wyłącznie), przeznaczonymi głównie dla średniej i wyższej kadry kierowniczej, kadry menadżerskiej/zarządzającej (w ostatnim czasie również dla pracowników fizycznych)

– Pracuj.pl

– Praca.pl

– Infopraca.pl

c) serwisy z ofertami pochodzącymi głównie z innych stron do szukania pracy, tzw agregatory – oferty pochodzą z wielu, często bardzo małych serwisów, które dzięki zamieszczeniu w agregatorach mogą dotrzeć do większej ilości odbiorców

Jooble

Jobleer

Adzuna

Jobsora

Neuvoo

Trovit

Indeed

TRUD

Rulla

e) portale specjalistyczne przeznaczone dla konkretnych grup odbiorców (przykłady)

– Przedstawiciele.pl – oferty pracy w działach sprzedaży

– Pracujwit.pl – oferty pracy w IT

FACHPRACA.pl – oferty pracy dla fachowców (pracowników zawodowych/technicznych)

Teraz już wiesz, gdzie szukać pracy, a kto szuka ten znajduje. Szukaj więc pracy w internecie na stronach z ofertami pracy a na pewno prędzej czy później pracę znajdziesz. Przygotuj profesjonalne CV, przeglądaj polskie strony pracy, polskie portale pracy (pl portal) i działaj. Może na początek nie będzie to ta wymarzona praca, ale będą to praktyki, może obsługa klienta czy call center a może administracja biurowa, żeby potem znaleźć na coraz trudniejszym rynku pracy ofertę spełniającą Twoje wymagania zarówno pod względem finansowym jak i rodzaju pracy.

Niektórzy – szczególnie Ci, którzy już wiele lat przepracowali w różnych firmach – postanowią zmienić zawód i przekwalifikować się z zawodów w których trudno znaleźć zatrudnienie na zawód w zupełnie innej, rozwijającej się branży, jak np. transport spedycja.

Jedno jest pewne – szukaj pracy wszędzie, bo nawet, jeżeli okaże się, że nie będzie ofert w Twoim województwie a będzie to województwo pomorskie lubelskie, warmińsko-mazurskie czy kujawsko-pomorskie – gdziekolwiek by nie było – to nie rezygnuj, bo może w kolejnym etapie okaże się, pracodawca będzie chciał zaproponować Ci pracę blisko Twojego miejsca zamieszkania.

strony i portale z ofertami pracy

Źródło: opracowanie własne

Uwaga: wszystkie zamieszczone treści mają charakter wyłącznie informacyjny i często przedstawiają subiektywną ocenę firmy GRM MEDIA. Materiały te nie mogą być kopiowane bez zgody autorów. Informujemy jednocześnie, że firma GRM MEDIA nie ponosi odpowiedzialności za konsekwencje wynikłe z wykorzystania powyższych treści.

Sending
User Review
4 (1 vote)